Опората на палатката трябва да бъде избрана на относително равна площ и да се постарае да няма твърде много остри предмети на земята, като камъни, тревни корени, клони и други подобни. Ако има, трябва да се почисти. Дори счупените клони и клони са лесни за пробиване на лоши дългове. Входът и изходът трябва да са обърнати встрани от изхода за въздух, а земята трябва да е относително суха. Най -добре е ако има тънка морава. Ако земята има лек наклон, изходът трябва да бъде разположен на спускане, което е удобно за изкопаване и източване.
За да се защити палатката, под палатката може да се постави парче смляна кърпа.
2. Поддръжка и фиксиране
(1) Най-често срещаните двуполюсни палатки в днешно време при повдигане напалаткаполюси, най -добре е да поддържате двата полюса едновременно.
(2) При понижаване напалаткапирони, най -добре е първо да спуснете двата противоположни ъгъла на палатката, а след това да спуснете другите два противоположни ъгъла. Така завързаната палатка е относително плоска.
(3) При спускане на гвоздеите за палатка трябва да се използва ъгълът на наклон от 45-60 градуса, така че гвоздеите на палатката да се поставят лесно и силата да е относително голяма. Разстоянието и посоката на забития пирон в земята трябва да бъде на същата ос като въжето, а въжето и заземеният пирон са под ъгъл от 90 градуса, което е благоприятно за постигане на максимална здравина. Обърнете внимание на съответното фиксиране във фиксиран ред, например: предния ляв ъгъл, десният заден ъгъл, десният преден ъгъл и левият заден ъгъл на свой ред.
(4) Обърнете внимание, за да завържете всички свързващи въжета между вътрешната и външната палатка и издърпайте въжето за вятър (много е важно да дърпате въжето за вятър).
(5) Чували за палатки, торби за палатки и подови торбички за ноктите трябва да се прибират, за да не се загубят.
(6) След настройване напалатка, проверете разстоянието между вътрешната и външната палатка. Ако са залепени заедно, това ще повлияе на защитата от дъжд и роса и трябва да се регулира.
3. Изкопайте дренажна канавка
При къмпинг, ако вали, процедурата за изкопаване на канавката не трябва да се пропуска. Дренажният ров трябва да е близо до външния ръб на палатката. Ако палатката не е оборудвана с пола, местоположението на канавката трябва да е удобно за водата, която тече от палатката, за да влезе в канавката. Дренажният ров се изкопава около палатката, за да може застоялата вода да се източва безпроблемно.
4. Въпроси, които се нуждаят от внимание
Не лагерувайте твърде близо до планината, за да предотвратите падане на скали и наводнение в дъждовни дни. Освен това, не бъдете прекалено близо до реката, за да не се измие палатката. Накратко, надявам се, че всеки може да си спомни съответните методи и стъпки за това как да се постави палатка и трябва да помни съответните предпазни мерки при поставянето на палатка. Само по този начин можете по -добре да защитите себе си и приятелите си на открито. Има доста добър външен видпалаткапо -долу и приятелите, които се интересуват, могат да разгледат.